Nano-povrchy

 Nanotechnologie se po právu označuje technologií 21. století. Poskytuje obrovské spektrum možností aplikace v každodenním životě.

 Nano částice jsou velmi malé (Nm= miliardtina metru), ale při správném seskupení dokáží vytvořit velmi silnou a neprostupnou strukturu. Vědci se nechali inspirovat přírodou a zjistili, že některé rostliny (např. Lotos) jsou samovolně schopny odpuzovat vodu z povrchu svých listů a současně se tak očistit. V laboratořích se pokusili tento proces napodobit, čímž vznikl nový obor chemicko-nanotechnologická impregnace. Dnes známý název pro téměř zázračnou ochranu všech možných povrchů je nano-impregnace.

  Princip těchto nano-impregnací je kupodivu velmi jednoduchý, ale o to náročnější na přesnost. Vědci byli schopni pomocí nejnovějších technologických postupů sestavit nano částice tak, že vytvoří neviditelnou mřížku, která, ač je velmi malých rozměrů, má neuvěřitelnou pevnost a navíc repelentní schopnost odpuzovat vodu, mastnoty, bakterie, mechy a jiné, převážně organické, nečistoty.  

 Obecné skupiny materiálů k ochraně nano-impregnací:

Nano-povrchy přinášejí dříve nevídané vlastnosti a nové možnosti práce s různými materiály. Souhrn výhod nano-povrchů jsme pro Vás připravili zde.

Spolupráce Spolupráce Spolupráce Spolupráce Spolupráce Spolupráce Spolupráce Spolupráce